Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 567 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Cyfra+online

niedziela, 08 kwietnia 2012 20:29

Ohayo!Wesołych Świąt wielkanocnych!!

Byłam na Wielkanocnym śniadaniu.Nie tak dawno wrócilam dzis do domu.

No więc napisze dzis o stronie na której możecie oglądać cyfre+ za darmo.Nie mam dziś ochoty na długą notkę, gomenasai:-\

Co to jest Cyfra+online?

Jest to darmowa strona Dzięki której Kiedy chcesz i gdzie chcesz możesz korzystać z niej poza domem i to bez dekodera!

możesz oglądać wybrane programy CYFRY+ za pośrednictwem Internetu na komputerze PC lub niektórych urządzeniach Apple ( iPhone, iPad).

Cyfra+Online jest tylko dla abonamentów cyfry+ po zajerestrowaniu się oczywiście

Co możecie oglądać?

W serwisie CYFRA+ ONLINE na komputerze PC możesz oglądać wybrane kanały CYFRY+: PLANETE+ HD, kuchnia+ HD, DOMO+ HD, MiniMini+ HD, teleTOON+ HD/HYPER+ HD. Możesz korzystać również z bogatej biblioteki programów CANAL+ NA ŻYCZENIE oraz zamawiać filmy i programy w VOD ONLINE. W serwisie dostępne są także ekscytujące relacje sportowe CANAL+. Poprzez CYFRĘ+ ONLINE łatwo przejdziesz do serwisów HBO GO – wideo na żądanie i MOOD – muzyka na życzenie.

Na iPhone i iPad (po pobraniu aplikacji dostępnej w Appstorze) w CYFRA+ ONLINE możesz oglądać kanały telewizyjne oferowane w serwisie: PLANETE+ HD, kuchnia+ HD, DOMO+ HD, MiniMini+ HD, teleTOON+ HD/HYPER+ HD oraz wybrane relacje CANAL+ SPORT HD, CANAL+ GOL HD i CANAL+ WEEKEND HD.

 


Podziel się
oceń
0
3

komentarze (0) | dodaj komentarz

Seifuku

piątek, 06 kwietnia 2012 15:44

                                                 Seifuku-

                                   Japoński mundurek.

REGÓŁKA - mundurki szkolne wprowadzono w Japonii pod koniec XIX wieku. Dziś mundurki znajdują się w powszechnym użyciu zarówno w szkołach publicznych jak i prywatnych. Ponadto używane są w niektórych szkołach wyższych dla kobiet. W języku japońskim mundurek nosi nazwę Seifuku . Marynarskie stroje, jak i inne mundurki, odgrywają niezaprzeczalnie dużą rolę w kulturze otaku, czego dowodem jest ich duża ilość postaci je noszących w anime i mangach.Mam podobny w domu ;DD

 HISTORIA - Historia japońskiego mundurka zaczęła się w XVII wieku w Europie. W tamtych czasach mundurki podobne do tych znanych dzisiaj, były szyte jedynie dla marynarzy. Jednolity strój został wprowadzony do marynarki Wielkiej Brytanii już w 1628 roku. W XIX wieku i na początku XX zdecydowana większość dzieci została zmuszona do ubierania się w ten sposób, gdyż było to niezwykle stylowe i uważane za wyjątkowo modne. W tym czasie Japonia która przechodziła zmianę demokratyczna podpatrzyła u Brytyjczyków ten styl ubierania dzieci i postanowiła wprowadzić to samo

 

ZNACZENIE - Seifuku oprócz sfery praktycznej mają również bardziej psychologiczne znaczenie. Szkolny mundurek to symbol rozwoju, rzecz która przypomina miłe chwile spędzone w szkole i w pewnym sensie jedna z nielicznych pamiątek po dzieciństwie.

Oprócz tego japońskie mundurki zdobyły popularność w ogromnym przemyśle pornograficznym. Fetysz związany z uczennicami w seifuku nazwany został "buru sera", gdzie "buru" oznacza kobiecą bieliznę, a "sera" marynarski mundurek. W Japonii młodość i niewinność często zrównywana jest z erotyzmem. Równość tą podtrzymują setki magazynów opisujących przygody uczennic po lekcjach. Niedawno w ulicznych automatach, głównie w prefekturze Chiba, bez problemu można było kupić sobie używane majteczki ze zdjęciem dziewczyny, która je nosiła. Ponadto do świadomości japońskiej weszły tzw. "kou-gyaru", co można przetłumaczyć na "high school girl". Są to dziewczyny przeważnie mające około 20 lat, które balansują na granicy prostytucji, charakteryzując się na uczennice, a następnie wykorzystując starszych panów spragnionych nowych wrażeń. Warto podkreślić, że często japońskie dziewczyny przebierają się w swój stary mundurek dla czystej przyjemności.

 

Na chwilę obecną mundurki są obowiązkowe w japońskich szkołach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Każda szkoła jednak może wybrać określony krój tego stroju i zmieniać go wedle uznania. Niektóre zostały zaprojektowane przez najsławniejszych projektantów mody! Japończycy umieją rozpoznać po przez mundurek z jakiej szkoły pochodzi dany uczeń .Często zdarza się, że uczennice wybierają szkołę, patrząc na to, jaki obowiązuje w niej strój. Biorąc pod uwagę fakt, że japońskie nastolatki potrafią wydać mnóstwo pieniędzy, by wyglądać jak modelka z okładki poczytnego pisma, to z pewnością mundurki są wielką oszczędnością. Chłopcy natomiast po ukończeniu szkoły podstawowej w większości muszą ubierać się w mundurki stylizowane na wojskowe. Wyróżnić można także dwa typy mundurków - letni i zimowy. Pierwszy noszony jest w okresie od maja do końca września, a drugi przez pozostałą część roku.

Użycie:
W większości szkół podstawowych uczniowie nie są zobowiązani do noszenia mundurka. Tam, gdzie jest on wymagany, wielu chłopców nosi białe koszule, spodnie i czapki. Młodzi chłopcy często ubierają się bardziej formalnie do zdjęć klasowych niż robią to na co dzień. Dziewczęce mundurki mogą składać się z plisowanej spódnicy i białej bluzy. Czasami dziewczęta noszą strój marynarski. Wariant mundurka może zależeć od sezonu. Zazwyczaj też zarówno chłopcy jak i dziewczęta noszą jaskrawe czapki aby uniknąć wypadków drogowych

Zdarza się, że niektórzy uczniowie, chcąc zamanifestować swoją niechęć do mundurków, noszą je w nieodpowiedni sposób lub dodają zabronione elementy, takie jak odznaki czy tak zwane luźne skarpetki (loose socks). Dziewczęta mogą skracać spódnice, chłopcy nosić spodnie poniżej bioder, nie nosić skarpetek lub nie zapinać koszul.

Loose socks

Loose socks (jap. ルーズソックス, rūzu sokkusu?, dosłownie "luźne skarpety") - to rodzaj skarpet popularnych wśród japońskich dziewcząt.

Są niemal zawsze białe i bardzo długie, niekiedy mają nawet 2 metry. Najczęściej są noszone poniżej kolana i przytrzymywane przez specjalny przylepiec nazywany "klejem do skarpet". Z wyglądu przypominają getry.

Loose socks w Japoni są bardzo popularne,bo uważa się że noga dziewczyny wygląda w nich zgrabniej.Są modne od połowy lat 90.

Loosesockswp.jpg

img20041022005019.jpg

loosesocks.jpg

Osobiście nie podobają mi się takie skarpety.

Niektóre szkoły nie posiadają przebieralni lub szatni oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, więc uczniowie przebierają się w salach lekcyjnych. Przez to zdarza się, że niektórzy noszą stroje sportowe pod mundurkami przeznaczonymi na lekcje.

Pewne szkoły kontrolują również fryzury, obuwie i tornistry uczniów, jednak te zasady stosowane są przeważnie jedynie do specjalnych uroczystości, takich jak ceremonia rozpoczęcia i zakończenia semestru.

Gakuran:
Gakuran (学ラン) lub tsume-eri (詰め襟) to mundurki szkolne dla chłopców używane w wielu szkołach w Japonii. Zazwyczaj są koloru czarnego, ale niektóre szkoły używają również ciemnoniebieskich lub granatowych.

Górna część mundurka posiada stojący kołnierz i jest zapinana na guziki ozdobione godłem szkoły. Spodnie mają proste nogawki i są jednego koloru. Noszony z nimi pasek jest zazwyczaj czarny. Niektóre szkoły wymagają, aby uczniowie nosili spinki przy kołnierzu przedstawiające szkołę lub klasę.

Drugi guzik (licząc od góry) męskiego mundurka może zostać oddany dziewczynie, co traktowane jest jako wyznanie miłosne. Guzik ten znajduję się najbliżej serca i uważa się, że zawiera uczucia z całego, trzyletniego pobytu w szkole. Praktyka ta stała się popularna za sprawą opowieści Daijun Takedy

Tradycyjnie gakuran noszony jest z dopasowaną do niego (zazwyczaj czarną) czapką, jednakże dziś zwyczaj ten jest mniej powszechny.

Gakuran wywodzi się z mundurów używanych w Pruskiej armii. Słowo to, to połączenie gaku (学), co znaczy "uczyć się" lub "uczeń", i ran (ラン lub 蘭) oznaczającego Holandię lub historycznie w Japonii cywilizację zachodnią ogólnie. Zatem gakuran tłumaczy się jako "Zachodni uczeń". Ten typ ubioru noszony był również przez dzieci w Korei Południowej i w Chinach przed 1949 rokiem.

Strój marynarski:
Strój marynarski (セーラー服 - sērā-fuku) jest powszechnie stosowanym krojem mundurka noszonym przez dziewczęta w szkołach średnich, oraz czasami przez uczennice szkół podstawowych. Trafił do szkół w 1921 roku za sprawą Elizabeth Lee, dyrektor Uniwersytetu Jo Gakuin w Fukuoce. Stworzony został na wzór mundurów używanych przez brytyjską Royal Navy w tamtym czasie, które Lee poznała podczas wymiany studenckiej w Wielkiej Brytanii.

Mundurki te składają się z bluzy powiązanej z kołnierzem w marynarskim stylu i plisowaną spódnicą. Są dwa warianty zależne od pory roku - na zimę i na lato. Różnią się długością rękawów i tkaniną. Wstążka wiązana jest z przodu i przyczepiona jest do bluzki przez pętlę. Również wstążka ma kilka odmian. Wyróżnić można wstążki w formie krawatów, apaszek czy sznurków. Często używane kolory wstążek to: ciemny niebieski, biały, szary, jasnozielony i czarny.

Buty, skarpetki i inne dodatki czasami są częścią mundurka. Te skarpetki są przeważnie ciemnoniebieskie lub białe. Buty mają kolor brązowy lub czarny. Luźne skarpetki, mimo że nie są zalecaną częścią mundurka, są noszone przez modne dziewczęta razem ze strojem marynarskim.

Znaczenie kulturowe:
Różne szkoły znane są ze swoich szczególnych mundurków. Mundurki mogą wywoływać nostalgię w byłych uczniach i często wiązane są z beztroską młodością. Mundurki są czasami przerabiane przez uczniów, aby zamanifestować swoją indywidualność. Wiąże się to ze zmianą długości spódnic, usuwaniem wstążek, chowaniem łat i odznak pod kołnierzem. W minionych dziesięcioleciach jaskrawych kolorów marynarskie ubrania używane były przez japońskich chuliganów i gangi motocyklowe Bōsōzoku.

Pierwsze japońskie mundurki szkolne wprowadzono pod koniec XIX wieku. Dziś mundurki znajdują się 

Śliczne są o wiele lepsze niż te u nas.Fajnie jakby były takie w Polsce nie uważacie?

 

   Dziękuje za dziś.

Bay Bay!


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

nowa gwiazda internetu żywa lalka!

środa, 04 kwietnia 2012 21:59

Yaa! Gomene że tak długo nie pisałam to przez *brak czasu

Dakota Rose-swoim wyglądem przypomina lalkę Barbie tylko że żywą!to nowa gwiazda internetu,szybko stała się sławna

To naprawdę naturalne piękno! Zero operacji, zero Photoshopa! Dakota Rose

Dakota Rose Ostrenga, znana po prostu jako Dakota Rose bądź Kota Koti to wielka gwiazda internetu, szczególnie jego azjatyckiej części.

Dakota ma ok. 18 lat. Wiadomo na jej temat niewiele, poza tym, że mieszka gdzieś na zachodzie Stanów Zjednoczonych i zmieniła styl z emo na japońską laleczkę.

Ale dziewczyna ma nie tylko fanów są też antyfani którzy chcą udowodnić że jest sztuczna,nosi powiększające soczewki i jest po operacji plastycznej.

 Dakota regularnie podróżuje do Chin i Japonii, gdzie udziela wywiadów i występuje jako gwiazda internetu. Na swoich filmikach instruktażowych też zarabia.Dziewczyna zarabia na swoim wyglądzie,prowadzi też swój własny blog.

 uważam że jest śliczna,fajnie się ubiera,maluje poprostu oderwać wzorku od niej niemożna. 

Dakota Ostrenga czyli Kota Koti - żywa lalka i nowa gwiazda

Dakota Ostrenga czyli Kota Koti - żywa lalka i nowa gwiazda

 sayonara!

 

 


Podziel się
oceń
6
1

komentarze (3) | dodaj komentarz

Japonia-Kraj Kwitnącej wiśni

środa, 28 marca 2012 14:50

moshi-moshi! Cieszę się ze już jestem w domu zaczeły już się rekolekcje w szkole i praktycznie niema lekcji.Uciekłam ze świetlicy niechciało mi sie siedzieć jak głupia i czekac na autobus.Wróciłam sama na nogach.Musiałam się odrazu przebrać no byłam cała upocona, naprawdę męczace jest isć w taki upał uwierzcie mi.

Dzisiaj o kraju Kwitnącej wisni jak to pięknie brzmi;D

Sakura z zamkiem japońskim

Sakura z zamkiem japońskim

 

Jak wszyscy doskonale wiedzą, Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni. W zależności od rejonu Japonii, od lutego (na południu Japonii – Okinawie) do maja (w północnych rejonach – Hokkaido) drzewa wiśni zaczynają zakwitać. Przepiękne białe, biało-różowe, aż do różowych kwiatów – sakura (桜) zdobią pobocza dróg, ścieżek, ogrodów i parków. Jako zapowiedź wiosny cieszą swoim widokiem wszystkich Japończyków. Są oni zachwyceni tym zjawiskiem do tego stopnia, że nadają swoim córkom imię Sakura, a zespoły śpiewające muzykę pop mają co najmniej jeden utwór o tym samym tytule.

Japończycy lubują się w podkreślaniu ulotności czasu. Pomimo tego, że jest to bardzo nowoczesny kraj, to jednak w starych ogrodach możemy czasem dostrzec starą kamienną latarnię, na której widoczne są ślady działania czasu. Jej popękane czy odłamane fragmenty są naprawiane nie poprzez ich usunięcie i wstawienie nowych, a na przykład przez zadrutowanie. Często są one pozostawiane bez jakichkolwiek napraw. Jak się domyślamy, nie jest to wynik problemów finansowych, a raczej zamiar pokazania siły działania czasu.

Z tego względu sakura jest również dla Japończyków symbolem przemijania. Trwając zaledwie parę tygodni pokazuje, że wszystko na świecie ma gdzieś swój początek i swój koniec. Płatki kwiatów opadając na ziemię symbolizują harmonię życia i umierania jako jej nieuniknionej części.

Jak bardzo Japończycy uwielbiają to zjawisko natury może świadczyć fakt, że co roku podczas gdy drzewa wiśni kwitną, gromadzą się oni w parkach, nad brzegami jezior, rzek czy świątyń, rozkładają niebieskie maty foliowe na ziemi i rozkoszują się widokiem przepięknych kwiatów sakury. Oczywiście w przerwach na podziwianie natury raczą się grillowanym jedzeniem i sporymi ilościami piwa (częściej) i wina zwanego sake (rzadziej).

 zdjęcia z Japonii

Japonia-pięknie jest!

Ogrody Japońskie

Miasto

Góry

Morze japońskie

Prefektura Kōchi -prefektura znajdująca się na wyspie Shikoku w Japonii. Jej stolicą jest miasto Kōchi

.

Pięknie co?


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Cosplay-możesz być kim chcesz

piątek, 23 marca 2012 12:07
Cosplay-Japoński termin pochodzący od angielskiego słowa costume-play.Jest to popularna odnośnie wśród fanów mangi i anime przebieranie się w kostiumy swoich ulubionych bohaterów. Prócz wykonania stroju, ważne jest to aby odegrać jakąś scenkę. Cosplaye powinny być wykonywane własnoręcznie, kupione już gotowce cieszą się mniejszym szacunkiem. Takie przebieranie się w Japonii jest bardzo popularne. W Polsce cosplaye można obejrzeć na konwentach, czyli zjazdach miłośników M&A.
 
Przykłady cosplay'ów.
 

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 21 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  86 685  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O mnie

Hejka mam na imię Natalia i mam 14 lat.Lubię grać w simsy,chodzić do kina i słuchać muzyki.Interesuję się mangą,anime i Japonią .O tym własnie będzie mój blog.Liczę na dobre oceny i komentarze

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 86685

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Film

Pytamy.pl